Интернет-магазин «Сучасний дім»

Сучасні матеріали для будівництва та ремонту

Дизайн ванної кімнати — безліч ідей

сучасний дизайн ванної кімнати

Сучасний стиль

Мінімалізм

Етно-японський або східний стиль

Гра світла в дизайні ванної

Розстановка меблів у ванній кімнаті

Розпочавши ремонт у квартирі, незалежно від того, новобудова це або ринок вторинного житла, багато хто розуміє, що ванну кімнату доведеться буквально «піднімати з руїн». При цьому найчастіше переслідується мета  створення незвичайного та індивідуального дизайну за невеликі гроші. Основна ціль такого дизайну — поєднати функціональність, комфорт з естетичною привабливістю приміщення. Ванні кімнати переважно мають маленьку площу, а тому надійними супутниками досягнення встановлених цілей у власників житла стають правильно обраний стиль дизайну, форма, колір і світло.

Стиль інтер'єру ванної кімнати

Починаючи ремонт у ванній, дуже важливо уявляти, якою ви її бачите, якою вона буде, який настрій створюватиме, задаючи тон майбутньому дню. Ванна кімната, мабуть, перше приміщення, яке відвідує кожен після пробудження для проведення водно-гігієнічних процедур.

Вибираючи майбутній стиль приміщення ванної кімнати, власникові квартири слід звернути увагу, що в обраному дизайні доведеться відмовитися від невідповідних йому деталей і аксесуарів. Приміром, хай-тек буде точно несумісний з пластиковими стаканами для щіток і мильницями, а ретро-стиль зажадає від вас викинути в сміття металеві тримачі для рушників.

 • Сучасний стиль вітає гармонійне поєднання яскравих кольорів у предметах інтер'єру, використання зонування та візуального розділення простору на функціональні області. Цьому напрямку дизайну ванної кімнати притаманні вмонтований у стіну підвісний унітаз, невелика душова кабіна або кутова гідромасажна ванна. Привабливої, нестандартної форми аксесуари гармонійно довершать стильний сучасний дизайн ванної кімнати, який,у порівнянні зіншими видами, досить економний.

Сучасний стиль в ванній кімнаті

сучасний стиль ванної

яскравий столик в ванній кімнаті

світла ванна кімната

дизайн ванної кімнати в часному будинку

 • Мінімалізм у дизайні ванної кімнати характеризується чіткимийпростими лініями, незначною кількістю деталей та аксесуарів, що і визначає концепцію назви стилю. Обов'язковою складовою мінімалізму ванної кімнати є відсутність яскравих деталей і дотримання режиму однотонності, який припускає використання максимум трьох спокійних відтінків в межах одного кольору. Мінімум кольору, деталей і меблів — основні ідеї цього стилю, які допоможуть безпомилково реалізувати його.

Дизайн ванной комнаты, фото - минимализ

Естетика в стилі мінімалізму дуже приємна і заспокійлива, і тому є відмінним стилем для розробки схеми ванної кімнати. Спрощені лінії піддаються чистому довкіллю, а перебування в незахаращених місцях ідеально підходить для того, щоб почати день з ясної голови або розслабитися перед сном. Так як тут ми насолоджуємося мінімалістською естетикою, а не способом життя як таким, ми також можемо додати трохи розкоші до процесу. Ми не намагаємося виділити кожну деталь, яка не має чіткого і навмисного використання, або відштовхувати від невеликої кількості брязкалець у ванній. Такими можуть бути мінімалістські розкішні ванні кімнати...

Простий, але привабливий туалетний столик для ванної кімнати може стати прикрасою мінімалістичної ванної кімнати, а кілька невеликих рослин у горщиках і обережно скручені рушники вдало підкреслять цей стиль.

 Говорячи про мінімалізм, розглянемо наступні рішення. Вони є найбільш поширеними, коли мова йде про невеликі ванні кімнати.

 • Дизайн суміщеної ванної кімнати. В цьому випадку гостро стоїть необхідність правильно задати стиль. Сучасний інтер'єр сумісної ванної кімнати впирається в максимальну практичність. Визначте, що саме будете використовувати з сантехніки, шаф для зберігання та аксесуарів. Найчастіше, сумісні приміщення досить скромні. Задумайтесь над візуальним розширенням. Заощадити простір допоможе кутова ванна. Це рішення – компроміс між гедонізмом і раціональністю.
 • Розглянемо кутову ванну як окремий елемент. В першу чергу, вона економить місце. Його цілком може вистачити для пральної машинки (яка зазвичай стоїть на кухні/в коридорі, що ускладнює завантаження/розвантаження білизни). При порівнянні зі звичайними, кутові ванни більші за об’ємом. Це дозволить довше ніжитися в гарячій воді.
 • Дизайн маленької ванної кімнати заснований на вертикальному використанні приміщення. Велику ванну тут не поставити. Краще використовувати комбінацію здорового прагматизму і мінімалізму. Дизайн ванної кімнати з душовою кабінкою – втілення двох напрямків. Якщо віддаєте перевагу функціональності та не любите чистити стіни від грибка – це ваш вихід.
 • Дизайн ванної кімнати в хрущовці впирається в ті ж скромні розміри. Через маленьку площу, в кімнаті завжди буде підвищена вологість. Уникайте матеріалів, які її не терплять. Використовуйте кераміку, акрил. Після використання ванної кімнати – ретельно протирайте стіни. В даному випадку, ідеальним рішенням буде установка душової кабінки. Використовуйте пластикові панелі, як маскування дефектів і захист чутливих до вологи аксесуарів.
 • Душова кабінка може стати центральним елементом дизайну. Вона відмінно впишеться, як частина інтер'єру. Сконцентрувавшись на простоті і функціональності, ви прийдете до витонченого та сучасного рішення. Така душова кабінка заощадить площу і вбереже від грибка. Зазвичай, волога у ванній проникає в стіни, звідси цвіль, грибок і зіпсований інтер'єр. Душова кабінка служить своєрідним «щитом», який збирає всю небезпечну вологу в собі. Як результат – менше зусиль для витирання стін, і менше турбот щодо цвілі. Як бонус, ви отримуєте більше простору для аксесуарів.

Кімнатні рослини пом'якшують прості лінії мінімалістського дизайну ванної кімнати.

Завдяки такій кількості глянцевих поверхонь в цій білій ванній кімнаті ротанг і бетонна сівалка додають трохи бажаної текстури.

Фотографії мінімалістських ванних кімнат часто показують все, що приховано, але як щодо цих димчастих скляних дверей, які відкривають душ і пральні машини в підсобній шафі.

Ванні кімнати в стилі модерн в мінімалістському стилі заслуговують модного освітлення, а в цій ванній кімнаті є настінна лампа з крутим поворотним кронштейном.

 • Етно-японський або східний стиль в дизайні інтер'єру ванної кімнати стає все більш поширеним у сучасних оселях. Атмосфера цього стилю може бути відтворена за допомогою характерних для Японії натуральних матеріалів — бамбука, рисового паперу, шовку і дорогих порід деревини, що природним чином надає дорого вигляду. Цей стиль ототожнюється з точністю, правильністю, логічністю і продуманістю. Його характерними елементами є світлі відтінки, підвісна сантехніка, дерево в інтер'єрі та аксесуарах. Якщо ж у власника приміщення недостатньо коштів, щоб створити оригінальний дизайн інтер'єру в східному стилі, можна додати кілька характерних елементів, які додадуть йому тонкий східний аромат. Такими можуть бути плитка зпринтомквітучих гілок сакури або характерних японських будиночків, зелений бамбук, шторка для ванної з ієрогліфами або іншим тематичним зображенням.

Дизайн ванной комнаты, фото - восточный стиль

Гра світла, кольору і форм в інтер'єрі ванної

Коли довго шукаєш способи збільшення простору стандартної ванної кімнати невеликого розміру, то, розглядаючи фото та зображення різних дизайнів ванної кімнати, щиро дивуєшся, чому такі ідеї не спадали на думку раніше. Існують стандартні, розроблені та реалізовані професійними дизайнерами варіантирозташуванняпредметів, меблів і сантехніки у ванній, враховуючи її площу.

Дизайн ванной комнаты, фото - освещение

Встановіть більш одного прожектора

Однією лампи в середині вашої ванної кімнати може бути досить для основного освітлення, але є невеликі варіації, які краще: стельові прожектори, настінні світильники біля дзеркала і непрямі світлодіодні смуги в ніші. І поки ви тут: встановіть регульоване освітлення: ідеально підходить для відпочинку в розкішною ванною!

Виберіть правильний дизайн

Форма вашого світильника підкреслює архітектуру вашої ванної кімнати. Якщо вона бездоганна, підкресліть архітектурні лінії і використовуйте профілі або квадратні прожектори. Якщо вам подобається більш затишна атмосфера, встановіть круглі прожектори і настінні світильники. Що стосується кольорів: найкраще бути простіше. Білий як і раніше найпопулярніший колір, в той час як чорний забезпечує сильний акцент.

Уникайте цих поширених помилок:

 1. Ніколи не вибирайте тільки одну центральну точку освітлення. Цього просто недостатньо для ванної кімнати.
 2. Не забудьте про освітлення в душі. Якщо в душі непрозора двері або фіранка, там буде темно!
 3. Не встановлюйте прожектори прямо над ванною. Це шкідливо для очей.
 4. Будьте обережні при установці світильників в стелі над дзеркалом. Вони легко відкидають занадто багато тіні на ваше обличчя, ускладнюючи голитися або наносити макіяж. Мало того, вони підкреслять ведмедики під очима!

Час витягнути піну для ванни

Однією з найбільш типових тенденцій сьогоднішнього дня є "коконірованія": бажано у ванній і з м'яким освітленням. М'яке освітлення також ідеально підходить для людей, які просто не можуть зіткнутися з яскравим освітленням у ванній кімнаті вранці. Створіть ідеальну атмосферу, в якій можна повністю розслабитися одним натисканням кнопки.

У самій маленькій кімнаті

Немає необхідності в прямому освітленні в самій маленькій кімнаті в вашому домі: туалеті. Обираю розсіяне освітлення, бажано від настінного світильника. Стельові прожектори тут зазвичай зайві. Однак інтеграція орієнтаційної освітлення для туалету в ваш план освітлення коридору забезпечить додатковий комфорт і зручність вночі.

Освітлення у ванній кімнаті завжди повинно бути водонепроникним. Залежно від відстані освітлювального приладу від душа, ванни або умивальника застосовуються різні правила.

Розміщення меблів у ванній кімнаті

Гратися зрозташуванням меблів можна інноваційним способом — із застосуванням спеціальних комп'ютерних програм, або традиційним методом, який підійде для тих, хто не дружить із технікою: моделювання вирізаних з паперу предметів інтер'єру або креслення розміщення меблів та сантехніки з варіантами розташування.

Замінивши традиційну ванну на сучасну душову кабіну, можна не тільки вирішити проблему збільшення простору (наприклад, для установки пральної машини), але й значно скоротити використання води, а відтак і зберегти сімейний бюджет. Класичне правило розширення просторушляхомвикористання світлих відтінків прекрасно працює і у ванній кімнаті.

Крім того, візуально збільшити обсяг можна за допомогою укладання плитки по діагоналі, установки дзеркальних дверцят на шафках, розташування компактних меблів по всій висоті стін. Перетворена ванна кімната з індивідуальним інтер'єром неодмінно складе гідну конкуренцію фотографіям у модних журналах за стилем і дизайном!