Интернет-магазин «Сучасний дім»

Сучасні матеріали для будівництва та ремонту

Гідроізоляція - сухі модифіковані суміші одночасно вирішують кілька завдань

Гідроізоляція фундаменту - матеріали, методики, технології

Вимоги до показників міцності і надійності фундаменту суворо регламентовані СНиП, серед обов'язкових процесів, які виконуються в ході будівництва – обладнання гідроізоляції фундаменту.

Гідроізоляція фундаменту

Одна з сучасних розробок, високо оціненої за підсумковим якості, надійності і простоті використання - матеріал для гідроізоляції фундаменту - сухі модифіковані суміші. Так само користується незмінним попитом рулонні матеріали, якими оклеюється фундамент, що складаються з бітуму, покрівельного картону і комплексу компонентів, які підвищують загальну міцність. Якщо фундамент рівний і послуги професіоналів «по кишені», використовуються рулони бітуму, руберойд, гідростеклоізол, изопласт, які або приклеюються мастикою, або наплавляються спеціальними пальників - пропозицій будівельного ринку більш ніж достатньо.

Гідроізоляційні суміші - перевірено досвідом, схвалено часом

В умовах гідроізоляції фундаменту складної геометричної форми, з різними переходами, виступами і кутами доцільніше застосовувати обмазувальну гідроізоляцію. Поради фахівців: основа повинна бути очищено від бруду, пилу вручну або механізованим способом, прогрунтована. Попередньо кути, шви, місця примикань посилюються армуючої сіткою. Склад наноситься трьома шарами, кожен з яких до 1,5 мм, шари наносяться перпендикулярно один іншому.

Як зробити гідроізоляцію фундаменту - від А до Я

Гідроізоляція фундаменту зовні повинна виконуватися на початкових етапах будівництва, і архіважливо дотримуватися всю технологію процесу, належним чином готуючи поверхню і використовувані матеріали.

Фактична класифікація за методами нанесення - проникаюча і обмазочна гідроізоляція, якщо йдеться про сучасні суміші.

  • Гідроізоляція швів фундаменту - найоптимальніший варіант - склади глибокого проникнення. Механізм роботи - в бетоні містяться іони алюмінію і кальцію, компоненти суміші вступають у хімічну реакцію і утворюють кристалогідрати складної форми. Таким чином, в порах і капілярах простір «заростає» голчастими кристалами, повністю перекриваючи доступ воді або конденсату.
  • Обмазувальна гідроізоляція для фундаменту - нанесений шар товщиною до 5 мм, що складається з портландцементу, комплексу полімерів, вологопоглинаючі добавок, армований скловолокном, обов'язкові фунгіцидні, антибактеріальні компоненти.

Як зробити гідроізоляцію фундаменту

В залежності від вимог у проектній документації, від умов кліматичного поясу, від пікових показників рівня ґрунтових вод підбирається технологія і матеріали для використання. При цьому фахівці настійно рекомендують не економити як на консультаціях професіоналів, так і власне, на використовуваних засобах - гідроізоляція фундаменту своїми руками цілком посильний процес, але тільки після попереднього узгодження з досвідченими майстрами.

Гідроізоляція підвалу - головні вороги талі і ґрунтові води

Гідроізоляція підвалу від ґрунтових вод повинна виконуватися тільки в комплексі - одночасно здійснюється гідроізоляція підвалу зовні і зсередини. Технологій декілька, і використання сучасних сухих сумішей для гідроізоляції істотно розширило спектр захисних здібностей гідроізоляційного шару і разом з тим спростило робочий процес.

Гідроізоляція підвалу

Найчастіше проблеми виникають у вже купленому будинку, коли роботами по гідроізоляції займалися колишні власники, і складно діагностувати загальний стан стін, цоколя і фундаменту. Приміром, в'їхавши в давно обжитий будинок, в підвалі виявлені калюжі води і патьоки стін після дощу.

Один з екстрених і найоптимальніших способів - гідроізоляція підвалу зсередини, а зовні облаштування ефективної дренажної системи. Але згодом у будь-якому випадку доведеться працювати з фундаментом, переробляти вимощення по периметру будівлі і захищати його від впливів вологи.

Як зробити гідроізоляцію підвалу

У випадках, коли рівень залягання ґрунтових вод нижче глибини основи фундаменту, фахівці з полегшенням відзначають, що коштів, витрачених на гідроізоляцію, буде значно менше. Для сухого і чистого підвалу в такому випадку буде достатньо гідроізоляції підвалу зсередини, своїми руками виконувати яку треба поетапно.

  • Якщо на підлозі стоїть вода, необхідно її відкачати і повністю осушити підвал за допомогою теплової гармати, обов'язково при цьому забезпечити хорошу вентиляцію.
  • У випадках, коли вода проникає в підвал з підлоги (це один з найгірших варіантів розвитку), так звані «фонтанчики», необхідно підняти рівень підлоги, поклавши на прогрунтована підлогу або поліетиленову, полівінілхлоридну плівку, або склорубероїд, толь або інші матеріали за вибором , і залити наливну гідроізоляцію.
  • Якщо вода проникає по стінах, гідроізоляція стін підвалу після осушування починається з підготовки місць, де відмічене протікання, очищення за допомогою абразивних щіток, видалення старого покриття з метою відкрити пори бетону.
  • Місця течі слід обробити розчином гідроізоляції глибокого проникнення, якщо мова йде про шви, вони заповнюються цементно-піщаним герметиком, у складі якого є вологопоглинаючі компоненти.
  • Після часу висихання, позначеного на упаковці, стіни повністю повторно обробляються більш рідким складом суміші того ж виробника.

Гідроізоляція підвалу зсередини спеціальними просочувальними складами дозволяє отримати від бетону практично «вічну» міцність з нульовим коефіцієнтом водонепроникності.

Гідроізоляція для басейну - роботи зовні і всередині

Розрізняють гідроізоляційні роботи по басейну на зовнішні і внутрішні. Внутрішня гідроізоляція басейну виконується за такими вимогами: сполучуваність з оздоблювальним покриттям, можливість демпфірувати тріщини не вище 3 мм, еластичність, невисока товщина, антибактеріальна складова для того, щоб уникнути появи мікроорганізмів, грибків.

Гідроізоляція для басейну

Гідроізоляція басейну своїми руками за допомогою сучасних матеріалів сьогодні не проблема, а швидше данина поваги чоловічому вмінню і навичкам:

  • Гідроізоляційний матеріал, в основі якого цементно-піщана суміш, комплекс пластифікаторів, воздухопоглинаючих добавок і прискорювачів / сповільнювачів твердіння. Переваги - переносимість високих навантажень, міцність, легкість в роботі, паропроникність, шар наноситься товщиною до 5 мм;
  • Гідроізоляція бетонного басейну - просочення глибокого проникнення на основі полімерів, в пори бетону складу проникає на глибину 50 см, вступає в реакцію з компонентами бетону, полімеризується, трансформуючись практично в пластмасу. Переваги - підходить для подальшої обробки штукатуркою, морозостійка, ніякої цвілі або грибкових появ, може бути застосована для внутрішньої і зовнішньої обробки;
  • Гідроізоляція басейну - технології на основі латексу - застосовується в тандемі з армуючою, зміцнювальною тканиною. Переваги - пластичність, сполучуваність з штучним, натуральним каменем, скляною мозаїкою для басейну або керамічними плитками.

Підводимо підсумки - гідроізоляція басейну, матеріали використовуються тільки ті, які можуть забезпечити захист від протікання, і прослужать довгий час. Гідроізоляція чаші басейну наноситься більш товстим шаром, ніж гідроізоляція фундаменту - технології нанесення в принципі однакові, але методики роботи різняться.

Докладніше про продукцію ТМ «Мастер»

Мастер «Шов кольоровий»

Мастер «Гідро»

Мастер «Стяжка»