Интернет-магазин «Сучасний дім»

Сучасні матеріали для будівництва та ремонту

Як встановити водостоки

Призначення водостічної системи

Дуже важливо, щоб на даху не залишилася волога і вода, оскільки з часом це може призвести до руйнування її покриття. Щоб цього не сталося, складається проект водовідвідної системи. Основна її роль — захист фундаменту від дощу.

Ще на етапі проектування будинку повинна вибиратися водостічна система. Матеріал для виготовлення водостоків різний, і способи кріплення також різні. Термін служби водостічної системи в середньому становить від 5 до 100 років. Але при неправильному монтажі вона може вийти з ладу набагато швидше.

Водостічні системи опис

Матеріали водостічної системи

Водостічна система виготовляється з різних матеріалів, всі вони мають свої переваги і недоліки. Все залежить від бажання і матеріальної забезпеченості кожного власника будинку. В основному використовуються:

 • оцинкована сталь є традиційним і недорогим засобом. Недоліки — схильність до корозії, невеликий термін експлуатації;
 • листи оцинкованої сталі з нанесеним на них полімерним покриттям — довгий термін служби і привабливий вигляд. Недоліки — висока ціна і складність монтажу водостоків, тому що важливо не пошкодити покриття;
 • пластикова система порівняно дешева, установка не вимагає особливих зусиль і довговічна. Звернути увагу, щоб не було застою води при морозі, тому що це призведе до розриву труб;
 • мідні водостоки стійкі до корозії, але схильні до деформації і дорогі.

Проектування водостоків

Щоб правильно розрахувати потрібну кількість матеріалів для водостічної системи, потрібно розібратися з основними моментами при проектуванні конструкції.

 • Розраховується загальна площа даху і кожного її скату окремо.

За отриманими даними визначається пропускна здатність системи водостоку з даху, розмір ринви і діаметр водостічних труб.

 • Складається попередній план розміщення необхідних елементів водостоку, це дозволяє визначити послідовність робіт, розрахувати кількість складових та їх місця розташування.

Визначаємо матеріал з якого зроблені водостоки. Вибір матеріалу залежить від загального вигляду будинку, від індивідуальних побажань і матеріальної забезпеченості.

Установка водостічної системи

 • Перше — установка кріплень для ринви водостоку. Існує кілька типів кріплення, їх можна встановлювати на стіні або на крокв'яній конструкції даху.
 • Дуже важливо зробити необхідний нахил на кілька градусів у бік водостічної труби. Таким чином вода швидко йде в трубу і не відбувається перелив через краї ринви.

Кронштейни рівномірно розподіляють на лобову дошку, відстань між ними від 500 до 600 мм. Якщо лобової дошки немає, то до крокв кріпляться металеві кронштейни, а вже до них кронштейни ринв.

 • Друге — облаштовуємо водоприймальну вирву. До того, як монтувати ринву, потрібно в місці кріплення вирви вирізати отвір і нанести на ринву контур під майбутню воронку. Щоб прикріпити вирву із пластику, потрібен спеціальний клей.

На сайті https://megabud.com.ua/ua/articles/ ви знайдете докладну інформацію про клеї.

 • Третє — установка водостічної ринви. Монтаж ринви виконується від вирви з нахилом до вирви приблизно 2-3 см на 1 м. Установка проводиться так, щоб середина ринви була під нижнім краєм покрівлі, це захищає ринву від переливу води, від попадання снігу і т. д.

На торцях ринв встановлюються заглушки.

 • Четверте — встановлення водостічних труб. Монтаж труб проводять зверху донизу. Нижня частина труби вставляється у з'єднувальний розтруб і закріплюється обхватом. Між стіною і трубою відстань повинна становити 3-8 см. Злив встановлюється на відстані мінімум 30 см від землі. Коліна застосовують для з'єднання відводів і водостічних труб, а також для огинання стін фасаду.

Монтаж водостічної системи своїми руками

Як забезпечити відвід води від фундаменту

Важливо правильно встановити водостік, від цього залежить і сучасний відвід зібраної води від фундаменту будинку. Для цього використовують зливоприймачі. Встановити його потрібно в тому місці, де із водостічної труби виходить вода. Знадобляться полімерні труби, кінець яких виводиться на вулицю або до фільтрувального колодязя.