Интернет-магазин «Сучасний дім»

Сучасні матеріали для будівництва та ремонту

Як встановити водостоки

Призначення водостічної системи

Дуже важливо, щоб на даху не залишилася волога і вода, оскільки з часом це може призвести до руйнування її покриття. Щоб цього не сталося, складається проект водовідвідної системи. Основна її роль — захист фундаменту від дощу.

Ще на етапі проектування будинку повинна вибиратися водостічна система. Матеріал для виготовлення водостоків різний, і способи кріплення також різні. Термін служби водостічної системи в середньому становить від 5 до 100 років. Але при неправильному монтажі вона може вийти з ладу набагато швидше.

Водостічні системи опис

Матеріали водостічної системи

Водостічна система виготовляється з різних матеріалів, всі вони мають свої переваги і недоліки. Все залежить від бажання і матеріальної забезпеченості кожного власника будинку. В основному використовуються:

Оцинкована сталь

Э традиційним і недорогим засобом. Недоліки — схильність до корозії, невеликий термін експлуатації;

Полімерне покриття

Листи оцинкованої сталі з нанесеним на них полімерним покриттям — довгий термін служби і привабливий вигляд. Недоліки — висока ціна і складність монтажу водостоків, тому що важливо не пошкодити покриття;

Пластикова система

Порівняно дешева, установка не вимагає особливих зусиль і довговічна. Звернути увагу, щоб не було застою води при морозі, тому що це призведе до розриву труб;

Мідні водостоки

Стійкі до корозії, але схильні до деформації і дорогі.

Проектування водостоків

Щоб правильно розрахувати потрібну кількість матеріалів для водостічної системи, потрібно розібратися з основними моментами при проектуванні конструкції.

 • Розраховується загальна площа даху і кожного її скату окремо.

За отриманими даними визначається пропускна здатність системи водостоку з даху, розмір ринви і діаметр водостічних труб.

 • Складається попередній план розміщення необхідних елементів водостоку, це дозволяє визначити послідовність робіт, розрахувати кількість складових та їх місця розташування.

Визначаємо матеріал з якого зроблені водостоки. Вибір матеріалу залежить від загального вигляду будинку, від індивідуальних побажань і матеріальної забезпеченості.

Установка водостічної системи

 • Перше — установка кріплень для ринви водостоку. Існує кілька типів кріплення, їх можна встановлювати на стіні або на крокв'яній конструкції даху.
Дуже важливо зробити необхідний нахил на кілька градусів у бік водостічної труби. Таким чином вода швидко йде в трубу і не відбувається перелив через краї ринви.

Кронштейни рівномірно розподіляють на лобову дошку, відстань між ними від 500 до 600 мм. Якщо лобової дошки немає, то до крокв кріпляться металеві кронштейни, а вже до них кронштейни ринв.

 • Друге — облаштовуємо водоприймальну вирву. До того, як монтувати ринву, потрібно в місці кріплення вирви вирізати отвір і нанести на ринву контур під майбутню воронку. Щоб прикріпити вирву із пластику, потрібен спеціальний клей.

На сайті https://megabud.com.ua/ua/articles/ ви знайдете докладну інформацію про клеї.

 • Третє — установка водостічної ринви. Монтаж ринви виконується від вирви з нахилом до вирви приблизно 2-3 см на 1 м. Установка проводиться так, щоб середина ринви була під нижнім краєм покрівлі, це захищає ринву від переливу води, від попадання снігу і т. д.

На торцях ринв встановлюються заглушки.

Вертикальні відводи

Зливова каналізація - відмінне рішення для захисту фундаменту. Поставити таку систему досить просто.

Дощова вода стікає по вже встановленим горизонтальним водостічних жолобах. З них вона буде стікати в дождепрініматель (дощоприймач / зливоприймачем). Звідти, за системою труб, вода буде переміщатися в колодязь.

Ключова ланка працездатності системи - грамотно встановлений дощоприймач.

Встановлення системи починається з вертикальних відводів.

Встановлення водостічних труб

Монтаж труб проводять зверху донизу. Нижня частина труби вставляється у з'єднувальний розтруб і закріплюється обхватом. Між стіною і трубою відстань повинна становити 3-8 см. Злив встановлюється на відстані мінімум 30 см від землі. Коліна застосовують для з'єднання відводів і водостічних труб, а також для огинання стін фасаду.

Монтаж водостічної системи своїми руками

Потім монтується дощоприймач. Це відбувається за кілька кроків:

 • Готується котлован під дощоприймач. Котлован повинен бути на 30-40 см глибше дощоприймача, і про запас залиште 3 см з боків (щоб залити цементом);
 • До котловану повинна вести готова система каналізаційних труб, що з'єднує його з колектором. Пам'ятайте, що конструкція повинна бути вирівняна по висоті;
 • На дно котловану насипте пісок, залийте водою і ретельно утрамбуйте;
 • Налийте на дно тонкий шар цементного розчину, на який щільно укладіть дощоприймач;
 • Після установки дощоприймача - залийте цементом простір навколо його боків;
 • Встановіть кошик і перегородки дощоприймача.

Всього існує два види дощоприймачів:

 • Чавунні дощоприймачі. Вважаються надійнішими, так як більше важать. Насправді, брати чавунний дощоприймач резонно тільки в тому випадку, якщо дощі йдуть часто, в будь-який час року.

 • Пластиковий дощоприймач. Міцний, легкий, зручний при монтажі. Вважається менш надійним, але це не так. Зазвичай пластикові дощоприймачі не розраховані на фізичні навантаження (напір води / сміття). Якщо хочете скористатися легким рішенням, але хвилюєтеся за надійність - замініть пластикову грати чавунної.

Форма не особливо важлива. Можна встановити круглий дощоприймач, який підкреслить індивідуальний стиль.

Водостічна система. Встановлюється заздалегідь. Основна помилка при її установці - помилка в нахилі / рівні труб. Це призводить до того, що вода застоюється в системі, а дощоприймач виявляється марний. Також небезпечна погана герметизація труб. Волога буде розмивати грунт, роблячи все ту ж систему - марною.

Як забезпечити відвід води від фундаменту

Важливо правильно встановити водостік, від цього залежить і сучасний відвід зібраної води від фундаменту будинку. Для цього використовують зливоприймачі. Встановити його потрібно в тому місці, де із водостічної труби виходить вода. Знадобляться полімерні труби, кінець яких виводиться на вулицю або до фільтрувального колодязя.