Интернет-магазин «Сучасний дім»

Сучасні матеріали для будівництва та ремонту

Як виконувати штукатурку відкосів — від старту до фінішу

Вирівнювання відкосів — вибір матеріалів

Кожен професіонал-будівельник скаже, що штукатурка відкосів — це одна з найпростіших і найлегших робіт, а при наявності потрібного підручного інструменту й будматеріалів цей процес доступний і любителю-початківцю. Але завжди і скрізь існують базові речі, так званий технологічний цикл, кожен етап якого важливий, потрібний. Незнання нюансів роботи з відкосами вікон або дверей призведе до сумного результату.

В принципі, робота з відкосами встановлених дверей або пластикових вікон однакова, можна використовувати такий матеріал як, наприклад, штукатурка «Мастер»; з докладною і детальною інформацією щодо складу можна ознайомитися за покликанням https://megabud.com.ua/ua/products/coating/.

Застосування якісних, перевірених сухих будівельних сумішей у результаті дозволяє не тільки заощадити на кількості матеріалів (витрата таких сумішей значно менша), а й домогтися ідеально рівної поверхні й ефектного зовнішнього вигляду, що зберігається десятиліттями.

Вміст у штукатурці армувальних волокон дозволяє уникнути розтріскування поверхні при висиханні. Пластифікатори забезпечують пластичність, необхідну для обробки вибоїн і тріщин.

Для чорнової роботи застосовуються шпаклівки з крупнофракційним піском; для фінішу необхідний склад з дрібнодисперсійним очищеним піском, що дуже нагадує борошно. Паропроникність штукатурки виключає скупчення конденсату на укосах і неминучу в таких випадках (при підвищеній вологості) появу плям грибків або цвілі.

Необхідні інструменти — рівень або правило довжиною не менше 1 метра, ємність для розведення суміші, міксер для замішування. Так само потрібні шпателі різних розмірів, шпалерний ніж, молоток чи кирка, спеціальний куточок для штукатурки, що слугуватиме маяком. Іноді для нанесення більш товстого шару потрібна армована сітка і, якщо на відкоси не будуть клеїтись шпалери, їх у підсумку потрібно буде зашліфувати за допомогою терки.

Штукатуримо відкоси – професіонали радять

Поетапний алгоритм виконання робіт починається з видалення надлишків монтажної піни. Для роботи використовується шпалерний ніж: його тонке лезо без проблем зрізає все непотрібне. Далі – по черзі.

  • Перевірка укосів на міцність і цілісність — усі пофарбовані частинки, камінчики, стару неміцну штукатурку видалити, плями старої фарби і будь-якого жиру знежирити і зчистити.
  • Обов'язково ґрунтуємо поверхню. Ґрунтовка взагалі є ідеальним матеріалом з величезним функціоналом — створює шорстку поверхню для зчеплення шпаклівки з основою, в складі містяться фунгіциди, що попереджають появу цвілі та грибка. Одночасно з цим ґрунтовка зміцнює основу.
  • Підготовка розчину: розбавляння водою суміші згідно з інструкцією. Всипаємо суміш у воду, розмішуємо міксером, даємо настоятися і перемішуємо ще раз.
  • Для роботи з кутами використовуються спеціальні «шпаклювальні куточки» — пронизаний отворами алюмінієвий профіль з ідеально рівним кутом. Досить нанести трохи розчину на кут, втиснути профіль і вирівняти його по рівню — це і буде відправною точкою для роботи. Але перед цим потрібно почекати, щоб суміш затверділа для стійкості куточка.
  • Безпосередня штукатурка укосів: підготовлений розчин набирають на шпатель і накидальними рухами наносять на поверхню. Працюють зазвичай двома шпателями – пластичність шпаклівки дозволяє розрівнювати її багато разів. Шпаклювальний куточок повинен повністю покритися розчином.

Після обробки всього периметру потрібно дати матеріалу висохнути, а якщо використовувалась «первинна» шпаклівка, то після висихання потрібно нанести фінішний шар. Потім — за допомогою терки з сітками різної зернистості відкоси роблять рівними, видаляючи найменші шорсткості.

Докладніше про продукцію ТМ «Мастер»

Мастер «Фасад універсал»

Мастер «Фасад фініш»

Мастер «Sajengips»