Интернет-магазин «Сучасний дім»

Сучасні матеріали для будівництва та ремонту

Ремонт у ванній — якісна реконструкція

На що звернути увагу в першу чергу

Говорячи про ванну кімнату в контексті виконання ремонтних робіт, будівельники визнають, що це одне з найбільш трудомістких і складних приміщень в будинку. Підключення сантехніки, розводка комунікацій, продумане планування (особливо у випадках обмежених квадратних метрів), безпека електропроводки — ці та багато інших чинників значною мірою додають «енергомісткості» ремонтному процесу.

Але — архіважливий етап обробки поверхонь, яким часто нехтують, це гідроізоляційні роботи, для яких на сучасному ринку пропонується немало зручних у приготуванні й нанесенні готових сухих сумішей.

Як випливає з досвіду будівельників-обробників — грамотна і професійно виконана ізоляція ванних кімнат здатна утримувати до 120 л води, фактично це можливість своєчасно перекрити воду при форс-мажорному витіканні води й видалити сліди протікання без шкоди для квартир на нижчих поверхах. Погодьтеся — це один з важливих факторів комфортного проживання й використання ванної кімнати, так само не доведеться турбуватися про незначне підтікання води на підлогу при прийнятті ванних процедур.

Гідроізоляція підлоги у ванній може виконуватися в двох варіантах: по всьому периметру, що перетворює підлогу й бічні стіни в єдиний моноліт, або по розташуванню безпосередньо ванної або душової кабіни. Це підстраховка так званих «мокрих» зон, в яких постійно присутня волога у вигляді води на підлозі або конденсату на стінах.

Гідроізоляція ванної кімнати за допомогою готових сумішей — зручно, швидко, надійно

У ванній виконані наступні роботи: демонтаж старої сантехніки, меблів та покриттів (плитки, лінолеуму), розведені нові труби й вирівняні всі поверхні, підведена електропроводка. Далі завбачливим власникам квартири слід провести гідроізоляційні роботи:

  • Очищення поверхні — повністю прибрати все будівельне сміття, знепилити поверхню й очистити стіни по висоті, на яку планується нанести гідроізоляційний шар. Вимоги до основи — рівність і шорсткість, при необхідності слід виконати цементну стяжку підлоги.
  • Ґрунтування — цей етап категорично не рекомендується ігнорувати, гідроізоляція повинна добре зчепитися з базовою поверхнею.
  • Підготувати суміш до роботи — зачинити водою по інструкції та перемішати двічі з витримкою технологічної паузи.
  • Наноситься гідроізоляційний шар акуратно, точно, особливо ретельно обробляються стики й кути, оскільки це зони підвищеної вологості.

Працюють з обмазувальною гідроізоляцією шпателем, валиком чи малярною щіткою; товщина шару може сягати 5 мм зі збереженням експлуатаційних характеристик розчину. Гідрофобізатори, що входять до складу суміші, забезпечують абсолютну водонепроникність з гарантією багаторічної експлуатації. Водовідштовхувальна суміш виконує функцію мембрани, своєрідного дна ванної кімнати з бортиками на стінах.

Що спочатку — стяжка чи гідроізоляція?

Єдиної й універсальної відповіді на це запитання немає, тут кожен конкретний випадок залишається на розгляд спеціаліста. У обох способів є відповідні недоліки й вагомі переваги. Монтуючи гідроізоляцію на стяжку з наступною укладкою облицювання (а зазвичай так і роблять), є імовірність зменшення строку служби підлогового покриття. Якщо ж укласти гідроізоляцію під стяжку підлоги, то у випадку проривання стояків, при масштабному заливанні, висока ймовірність значного стрибка рівня вологи у ванній та обводнення стяжки.

Кінцевий вибір залежить лише від рішення спеціаліста та власників квартири, але при умові монтажу теплої підлоги, гідроізоляція однозначно виконується по бетонній стяжці, а зверху встановлюють труби теплої підлоги.

Докладніше про продукцію ТМ «Мастер»

Мастер «Гідро»

Мастер «Стяжка»

Мастер «Нівелір фініш»