Интернет-магазин «Сучасний дім»

Сучасні матеріали для будівництва та ремонту

Утеплення багатоповерхових будинків — мистецтво зберігати тепло

Роботи з утеплення фасаду — гарантія оптимізації енергопостачання і зниження тепловтрати

У сучасних багатоквартирних будинках стіни зводяться з бетону з уже готовими високими теплоізолювальними показниками. До розчину на стадії виготовлення додається комплекс пластифікаторів, які в рази зменшують теплообмін між внутрішньою і зовнішньою стіною будівлі. Як наслідок — значно знижені тепловитрати і немає необхідності у додатковому теплоізолювальному шарі.

Зовсім інша справа — житловий фонд, відбудований до 2000 року, а таким побудов, як правило, у будь-якому населеному пункті більше 80 %. Використання панелей із залізобетону та цементного розчину для мурування зумовлює постійний догляд за фасадом будівлі — оновлення міжпанельних стиків обов'язкова процедура.

Утеплення фасадів

Що потрібно розуміти до початку робіт

Спеціалісти знають, що для кожного типу багатоквартирної побудови є своя доріжка «тепловитрат». Наприклад, у панельних будинках тепло виходить через щілини перекриттів, панельні шви. У цегляних побудовах — щілини вікон, дверей, тріщини в стіні слугують містками для проникнення холоду. І в будь-якій будівлі слабкі місці — вихід на балкон, стик стіни з перекриттям, зона під підвіконням.

Важливий нюанс — утеплення багатоповерхівок повинно виконуватися у комплексі, один під'їзд цілком або хоча б кілька квартир, розташованих поруч. Чому? Тому що важливо перекрити теплоізолювальним шаром стики міжповерхових перекриттів і стін, тому не варто шкодувати зайвих півметра матеріалів, зате у результаті тепло не буде просочуватися назовні через стелю чи підлогу.

Вибір матеріалів — мінвата, пінопласт чи пінополіуретан?

Вибір матеріалів цілком залежить від стану стін будинку та від фінансових вкладень у теплоізоляцію. Сучасні норми теплоізоляції строго регламентують як технологію, так і правила вибору матеріалів.

Пінопласт — існує багато міфів з приводу «за і проти» цього матеріалу, ми сухо розберемо всі факти переваг і недоліків.

 • За — утеплювальні характеристики — поза конкуренцією, пінопласт ідеально утримує тепло всередині будівель;
 • За — легкість монтажу, невисока ціна, дійсно дуже просто і швидко працювати;
 • Проти — саме за рахунок високих показників утеплення у будинку підвищується рівень вологості, оскільки не утворюються природні умови мікропровітрювання;
 • Пожежна безпека — оскільки пінопласт відноситься до легкозаймистих матеріалів, існує низка обов'язкових правил при утепленні багатоквартирного будинку — фрагментарне утеплення, створення «протипожежних поясів» із негорючих матеріалів через кожні три поверхи.

Як утеплити будинок пінопластом

Мінеральна вата — один із найпопулярніших і затребуваних матеріалів, які на сьогоднішній день практично не мають недоліків:

 • Високі показники теплоізоляції, що особливо важливо при облаштуванні теплоізолювального шару багатоповерхівок із великими тепловтратами;
 • Гнучкість та еластичність — матеріал не тріскається, не рветься і впритул прилягає до всіх нерівностей стін, що в рази збільшує термін служби;
 • Низький ступінь загоряння, мінеральна вата відповідає всім вимогам пожежної техніки безпеки.

Утеплення мінватою

Пінополіуретан — напилювання на стіни фасадів механічним способом теплоізолювального шару, мінімум ручної праці з максимальною ефективністю:

 • Великий термін експлуатації порівняно з іншими матеріалами;
 • З легкістю покриття наноситься на стіни будь-якої конфігурації, при цьому монолітність покриття гарантована;
 • Виключена поява містків холоду, розтріскування, чудово переносить високі та низькі температури;
 • Фунгіциден — немає плісняви, бактерій;
 • Висока адгезія — перед нанесенням немає потреби у спеціальному циклі підготовки поверхні, пінополіуретан прилипає до будь-якої поверхні.

Утеплення пінополіуретаном

Що є обов'язковим для максимального ефекту і збереження експлуатаційних характеристик протягом експлуатації? Строге дотримання технологій, від підготовки поверхні до фінішної обробки, робота спеціалістів і вибір якісних, перевірених матеріалів.

Докладніше про продукцію ТМ «Мастер»

Мастер «Термо»

Мастер «Термо Мінерал»

Мастер «Термо Полістирол»