Интернет-магазин «Сучасний дім»

Сучасні матеріали для будівництва та ремонту

Шпаклівки: як правильно вибирати і працювати

У будь-якій оздоблювальній роботі важливий кожен етап - підготовка поверхні, ґрунтування, вирівнювання стін чорновими розчинами і фінішна обробка. Але якщо перші, базові шари не видно людському оку, то фінішний шар в кінцевому рахунку і визначає, наскільки власник залишиться задоволений ремонтом. Саме шпаклівки і відповідають за яскравий блиск, глянець і зовнішній шик зробленого ремонту. А це означає - до якості шпаклівок ставлять високі вимоги, і купувати їх краще в перевірених і відповідальних виконавців.

Фактично  шпаклівка являє собою дрібний порошок, склад якого може налічувати до декількох десятків компонентів. Взаємодія їх один з одним при замішуванні водою дає результат чарівного перетворення стін - гладка, шовковиста поверхня, яка вже готова до фарбування. Характеристики та властивості шпаклівок варіюються в залежності від основного наповнювача - цемент або гіпс, тому область застосування відрізняється.

Шпаклівка з цементним заповнювачем дозволяє легко заховати дефекти стін як зовнішніх, так і внутрішніх. Стійкість шпатлівочного шару до впливу зовнішнього середовища (скачки температур або сезонні опади) і навіть постійного впливу вологи, робить цементну шпаклівку кращим вибором серед інших матеріалів. Різниця в гранулах наповнювача поділяє шпаклівку для фасадів на два класи:

  • Для чорнових робіт - грубе вирівнювання, часто необхідне при ремонті старих будівель, при проведенні реставраційних робіт. Навіть нові будови «грішать» нерівністю стін, а пластичність шпаклівки дозволяє закрити всі вибоїни і створити монолітний, міцний шар для подальших робіт;
  • Чистова фінішна - дрібнодисперсний наповнювач забезпечує хорошу розтяжність розчину по поверхні стіни. Після чистової обробки фасад можна фарбувати, або наносити іншу обробку, якщо мова йде про внутрішні ремонти.

Шпаклівка для внутрішньої обробки

Окремим сегментом на ринку виділена шпаклівка на гіпсовій основі - пластичність гіпсу не зрівняється ні з яким іншим матеріалом, це справжній подарунок для майстра з ремонту. Суха суміш при замішуванні водою (строго за інструкцією), перетворюється в м'яку пластичну масу, з якою легко і зручно працювати. Розчин зберігає свої характеристики строком до півтори години, тому готувати необхідно ту порцію, яка буде вироблена за цей проміжок часу.

Переваги шпаклівки з гіпсовим заповнювачем:

  • Екологічно чистий матеріал - гіпс не виділяє шкідливих речовин, не токсичний і рекомендується для обробки в дитячих дошкільних установах, школах, лікарнях та інших. За європейським вимогами і стандартами проекти «здорове житло» за кордоном оздоблюються всередині виключно гіпсовою штукатуркою.
  • Пожежна безпека, тепло- і звукоізоляція – тут шар гіпсової шпаклівки допоможе мінімізувати тепловтрати, і знизить гучність шуму з сусідньої квартири;
  • Природні властивості гіпсу - регулювання рівня вологості в приміщенні за рахунок того, що матеріал пористий та поглинає вологу при підвищенні її рівня;
  • Порівняно із цементною шпаклівкою витрати складу з гіпсом значно нижче - висока адгезія і пластичність дозволяє за один підхід робити шар товщиною до 5 мм. Зі шпаклівкою на цементі цей варіант можливий тільки з обов'язковим армуванням склосіткою.

Обидва види складів шпаклівки характеризуються технологічністю - їх легко готувати до роботи, навіть для початківців ремонтників робота із оздоблювання не складає труднощів. Матеріал швидко сохне, зберігає міцність на довгий час і захищає будову від руйнівних процесів часу і зовнішнього середовища.

Докладніше про продукцію ТМ «Мастер»

Мастер «Штукатурка»