Интернет-магазин «Сучасний дім»

Сучасні матеріали для будівництва та ремонту

Декоративні функції захисного облицювання за допомогою затирки для швів

Від якості шовного заповнювача залежить фінішний результат облицювання. Особливо значна увага вибору затирки приділяється при роботі з кахельною плиткою. Головна помилка облицювальників-початківців — використовувати замість затирки плитковий клей, а оскільки хімічний склад і формула сумішей різні, результат виходить невтішний. Затирка для плитки обов'язково містить комплекс фунгіцидних добавок і різних модифікаторів, яких немає у клейовій суміші, що призначена лише для хорошого зчеплення плитки з основою. Якісна затирка для швів легко наноситься, її можна використовувати для зовнішніх робіт з огляду на стійкість до руйнівного атмосферного впливу.

Основу суміші може становити цемент або епоксидна смола, яка, за твердженням виробників, гарантує міцність і збереження початкового виду протягом десятків років. Використовується епоксидна затирка для швів досить рідко з кількох причин: готова суміш в'язка, тому працювати з нею потрібно дуже швидко, вже маючи немалий досвід; і ціна на такі суміші в кілька разів більша, ніж на цементні.

Затирка для швів на основі портландцементу з комплексом пластифікаторів, полімерів, барвників ще довго залишатиметься популярною на українському ринку.  

Які затирки є на ринку України та як із ними працювати?

Великий спектр цього сегменту на будівельному ринку дозволяє підібрати не лише якісну, міцну та довговічну суміш, а й ефективно декорувати плитку за допомогою контрастного кольору затирки. Додавання до затирки компонентів блиску робить декор більш насиченим, глибоким і яскравим, що доречно для зонування приміщень. У будь-якому випадку — вибір лише за споживачем:

Litokol (Італія) — затирка на основі епоксидних смол, підходить для приміщень із високим рівнем вологи або для резервуарів з водою. В палітрі матеріалу є білий, екстрабілий, металік або перламутр, золота крихта та ще кілька десятків кольорів. Затирка дозволяє працювати зі швами шириною до 10 мм.

CERESIT — еластична, водостійка, міцна суміш на основі цементу, можна працювати з керамічним, скляним або кам'яним облицюванням всередині та зовні приміщень. Відмінне заповнення шва, міцність та стійкість до деформації, плюс велика кольорова палітра.

Мастер — універсальна суміш із ретельно підібраною та дозованою формулою, стійка до появи тріщин і швидко сохне. Гідрофобізатори забезпечують вологостійкість, фунгіциди запобігають появі грибків та бактерій.

MAPEI — епоксидна двокомпонентна суміш зі значною кольоровою палітрою, прекрасною адгезією і міцністю. Підсумковий результат — міцна, гладенька й блискуча поверхня, стійка до високих механічних навантажень, що важливо для облицьованої підлоги.

Baumit — цементна суміш, спектр номенклатури охоплює клінкерну плитку, цеглу, мозаїчне панно, камінь, керамічну плитку. Ширина шва може досягати 7 мм, затирка морозо- й водостійка, зберігає колір довгий час, безпечна.

Наноситься затирка для швів після проходження мінімум двох діб, якщо плитка укладалася за допомогою клею. Якщо використовувався звичайний розчин для мурування — інтервал повинен бути не менш як тиждень. Для роботи потрібно приготувати стільки суміші, скільки можна використати за одну годину; не дозволяється повторно додавати воду в уже готову суміш. Інструменти, що використовуються: шпатель, терка, ганчірка для видалення залишків.

Докладніше про продукцію ТМ «Мастер»

Мастер «Шов кольоровий»