Интернет-магазин «Сучасний дім»

Сучасні матеріали для будівництва та ремонту

Шпаклювання стін — правильний вибір інструментів

Технології будівельно-оздоблювальних робіт — простота і легкість вирівнювання стінових поверхонь

Під фарбування або під шпалери? Незалежно від фінішного оздоблювального матеріалу для стін рівна поверхня — невід'ємний атрибут краси та естетики зовнішнього вигляду. Поява на ринку сухих оздоблювальних сумішей — шпаклівки дозволяє мінімізувати зусилля по обробці стін, обмежуючись при цьому невеликою кількістю підручного інструментарію.

Інструменти для шпаклівки стін:

  • Набір шпателів з нержавіючого матеріалу: 1-50-60 см для шпаклювання великих поверхонь, шпатель 30-35 см для закладення ям, вибоїн і раковин, шпатель 8-10 см використовується як «ложка» для накладання на великі шпателі, шпатель кутовий для закладання кутів і стиків;
  • Дриль із міксером для рівномірного розмішування сухої суміші до однорідної консистенції (без грудочок);
  • Широке відро з округленим дном (зручніше вибирати розчин);
  • Правило — за допомогою правила 1,5 або 2 метри вирівнюється велика поверхня стіни;
  • Шліфмашина або ручна терка зі змінними грубозернистими і дрібнозернистими насадками;
  • Пензлі й валики для нанесення шару ґрунтовки після кожного етапу нанесення шпаклівки, ґрунтовка просочує шар шпаклівки, «схоплює» його і забезпечує відмінне зчіплюванння з фарбою або шпалерами.
  • Правила догляду за інструментом — обов'язково тримати правила і шпателі в чистоті, після кожного виконаного етапу вимивати від слідів шпаклівки і витирати насухо. Для шпаклювання заокруглених конструкцій використовуються шпателі з білої гуми.

Чем шпаклевать стены - инструмент для шпаклевки стен

Шпаклівка для стін — поради та рекомендації досвідчених будівельників

Бетонна або поштукатурена стіна — підготовка стін до шпаклівки, крім здирання старої обробки і збивання виступаючих горбів, припускає обов'язкове нанесення шару ґрунтовки (глибоке проникнення), надалі майстер захищений від пилу, відшаровування шпаклівки і появи плям цвілі або грибка.

Підготовка шпаклівки — згідно з інструкцією на упаковці, спочатку потрібно розвести невелику кількість розчину (близько половини відра) для того, щоб визначитися, який об'єм суміші виробляється до початку схоплювання розчину. Вода повинна бути кімнатної температури, розмішувати суміш треба до абсолютно однорідної консистенції. Розчин засипається у воду, а не навпаки (!).

Шпаклівка стін під шпалери або під фарбування принципово не відрізняється, тільки вимоги до рівності стіни під фарбування значно вищі, тому шарів шпаклівки може бути більше трьох. Бажано виконувати шпаклювання однієї стіни за один прийом — тобто за один день виконати роботу, якщо ж трапляються перерви, нанесений шар змочується з розпилювача і перехід розгладжується з «захопленням» первинного шару.

Первинний шар наноситься рухами «від мокрого до сухого», відразу вирівнюється горизонталь і вертикаль. Шпатель потрібно тримати під кутом 30-40°, наносити первинний шар варто товщиною не більше 5 мм. Використання правила значно прискорює процес, спочатку шпаклюєтся верх стіни, потім низ (якщо довжини правила не вистачає на всю висоту), правило «ведуть» від заповненого шпаклівкою кута, перед кожним проходом очищають від розчину. Після чорнового і після чистового шару шпаклівки стіну грунтують і обробляють шкурками.

Застосування шпаклівки зі скловолокном

Шпатлевка со стекловолокном применение

Усадка, температурний вплив, різнорідність у місцях стиків різних матеріалів (наприклад, гіпсокартон та цегла) часто при нанесенні шпаклівки загрожує появою тріщин. Для того, щоб уникнути подібних казусів, використовується шпаклівка зі скловолокном, виготовлена на основі полімерних компонентів. Основні зони використання: кути стін із різним навантаженням (несучі та внутрішні стіни), віконні, дверні прорізи, перегородки та обшивки із гіпсокартону, підготовка стін до фарбування (там, де висуваються вимоги до рівності поверхні).