Интернет-магазин «Сучасний дім»

Сучасні матеріали для будівництва та ремонту

Шпатлювання поверхні

Шпатлівка — це спеціальна основа для виправлення різних видів дефектів поверхні. Розрізняють вирівнювальні (першого шару), фінішні (другого шару) та універсальні шпатлівки.

Шпатлювання поверхні 

Шпатлівки першого шару використовуються для вирівнювання тріщин та великих щілин (Мастер «Універсал»), фінішні — для усунення дрібних дефектів після нанесення вирівнювальної шпатлівки (Мастер «Фасад фініш»), а універсальні — назва, як мовиться, говорить сама за себе (Мастер «Фасад універсал» та «Універсал»). 

Основні відмінності такої шпатлівки у тому, що, як правило, вона вологостійка, її можна використовувати у якості структурної штукатурки, і шар її нанесення — до 10 мм, що дозволяє позбавитись від значних дефектів.

В залежності від призначення розрізняють шпатлівки для закладання тріщин, щілин; для вирівнювання поверхонь (бетонних, гіпсокартону, штукатурки і т.п.); фасадні, декоративні, вологостійкі.

Сам процес шпатлювання — нанесення шпатлівки на стіну або стелю — доволі простий, навички з'являються вже після декількох пройдених метрів. Для роботи вам знадобиться два шпателі (широкий та вузький), а також ванночка з пласким дном. Поверхня для шпатлювання мусить бути вкрита ґрунтівкою. Шпатлівка повинна бути не надто густою, під час нанесення на вертикальну поверхню повинна триматись добре.

Робота з вирівнювання стін починається з нанесення основи — шпатлівки першого шару. Для цього чудово підійде шпатлівка Мастер «Універсал». Наносять шпатлівку вручну за допомогою шпателя. Набравши на шпатель трохи шпатлівки, наносять на поверхню нетовстими мазками: як вертикальними, так і горизонтальними рухами, бажано одним тонким шаром. 

Для цього найкраще підійде широкий шпатель із нержавіючої сталі. А правильність геометрії кутів та стін можна легко перевірити за допомогою будівельного рівня або звичайної лінійки.

Після того, як стіна буде оштукатурена, її можна зробити ідеально гладкою. Для цього використовується фінішна шпатлівка Мастер «Фасад фініш» - матеріал для усування дрібних дефектів. Після її нанесення стіна вже готова до нанесення останнього, декоративно-оздоблювального матеріалу.

Протягом трьох діб після укладання шпатлівки поверхню потрібно захистити від осадів, надмірного пересихання та охолодження. Оздоблювальні роботи не можна починати у негоду.

Це важливо!

  • Шпатлівки можуть засмічувати труби, тому не можна виливати залишок в каналізацію. Важливо шпатлювати стіни перед наклеюванням шпалер: шпалери не будуть бгатися й натягуватися, не підуть зморшками. 
  • Під час шпатлювання важливо пам'ятати про безпеку. Температура в приміщенні не повинна бути нижчою ніж вказана в інструкції з використання шпатлівки. Електропроводка мусить бути знеструмлена (для запобігання короткого замикання та нещасних випадків). Працювати краще у захисних окулярах, на голову вдягнути головний убір, на руки — рукавиці. Усі роботи з ремонту стін повинні виконуватись після закінчення підготовчих робіт на стелі. 
  • Під час нанесення шпатлівки інструмент тримають під різними кутами до поверхні: чим менший кут, тим більшою виходить товщина шару, який наноситься. 
  • Шпатлювання варто робити зі спеціальною малярною сіткою («серп'янкою», схожою на марлю), яку наклеюють на першому шарі шпатлівки. Серп'янка потрібна для того, щоб згодом уникнути тріщин на пофарбованій поверхні.

Докладніше про продукцію ТМ «Мастер»

Мастер «Фасад універсал»

Мастер «Фасад фініш»

Мастер «Sajengips»