Интернет-магазин «Сучасний дім»

Сучасні матеріали для будівництва та ремонту

Укладка плитки в басейн — алгоритми та етапи виконання робіт

Гідроізоляція басейну — технології та матеріали

Басейни у будівничому переліку по праву вважаються об'єктами високої складності, до будівництва та оздоблення яких висуваються суворі вимоги. Розрізняють два види гідроізоляції басейнів: зовнішня (обов'язкова у тих випадках, коли басейн збудований на відкритому повітрі) і внутрішня (її достатньо для басейнів всередині приміщень).

Зовнішня гідроізоляція басейну може бути виконана із різноманітних матеріалів, найпопулярнішими з яких на сьогодні є штукатурні та еластичні полімерцементні склади гдибокого проникнення.

Гідроізоляція басейнів своїми руками - технологія, матеріали

Підготовка до роботи: очистка поверхні від бруду, масних, жирних плям, сольових виступів, цементного молочка (або піскоструйною машиною, або вручну щіткою з металевим ворсом), потім бетон потрібно зволожити. Гідроізоляційну суміш розчиняють водою згідно з інструкцією на упаковці і наносять другий шар (перпендикулярно до першого). Спеціалісти рекомендують працювати пензлями або валиками із синтетичних волокон.

Важливо — зволоження поверхні протягом 3-х діб з моменту проведення робіт і дотримання температурного режиму (не нижче 0°С), за необхідності поверхню накривають захисною плівкою, лущення і розтріскування не допускається.

Внутрішня гідроізоляція — найбільш ретельно обробляються шви, місця введення комунікацій, стики дна і стінок басейну, комплексний підхід передбачає нанесення проникаючого, потім обмазувального шару від 3 і більше шарів. Матеріали гідроізоляції, запропоновані ТМ «Мастер», підходять для технічної та питної води, витримують статичні та динамічні навантаження і забезпечують потрібні показники водостійкості та еластичності.

Укладаємо плитку в басейні — глазурований клінкер, мозаїка чи порцеляна

Вимоги до плитки для оздоблення басейну надзвичайно високі — максимально низький коефіцієнт водопоглинання, міцність, антислизька поверхня. Для полегшення виконання робіт плитка постачається колекціями, в яких є необхідні плитки для оздоблення фасонних деталей — східців, бортиків, кутів, жолобів для стоку води. Вимоги до матеріалів та етапи виконання робіт:

  • Вибір клею — клейові суміші на латексній основі ідеально підходять для оздоблення басейну, високі показники морозостійкості, водостійкості, та еластичності. Для мозаїки потрібний клей із показниками 2,5 Мпа, для плитки достатньо адгезійних властивостей 1 Мпа;
  • Клей наноситься зубчастим шпателем, що за розмірами підходить до габаритів плитки, обов'язково використовувати хрестики для дотримання точної відстані між плитками (для басейну передбачається значно більший шов між плитками, ніж зазвичай, тому що до розрахунку додається тиск води);
  • Укладання плитки в басейні або мозаїки починається зі стін, укладається горизонтально, обов'якові вертикальні маячки з горизонтальним шнуром. На підлогу басейну плитка або мозаїка укладається типу «трикутником», дно візуально поділяється на 4 частини з урахуванням нахилу в бік центрального зливу, в кожному трикутнику робота починається із пристінного ряду. Мозаїка укладається за допомогою листів паперу, які легко знімаються при зволоженні.

Отделка бассейна - как укладывать плитку в бассейне своими руками

Важливо — затирання швів повинно виконуватися тільки зі спеціальних сумішей для затирання, призначених для басейну. Внаслідок навантаження ваги води напруга на плитку величезна, і варто використовувати затиральний склад на епоксидній основі, що забезпечує еластичність і стійкість до хлору, до жорсткості у складі води.