Интернет-магазин «Сучасний дім»

Сучасні матеріали для будівництва та ремонту

Захист будівельних конструкцій від води. Гідроізоляція фундаментів, басейнів

Гідроізоляція дозволяє зробити поверхню водонепроникною, а також допомагає поліпшити теплоізоляцію приміщення, підвищує довговічність. Існує три основних типи гідроізоляції, які відрізняються принципом дії:

  • мембранного типу (ізоляція рулонами);
  • Гидроизоляция рулонная

  • штукатурного типу (покриття на основі цементу, мастики, полімерних бітумних матеріалів та іншого);
  • Гидроизоляция битумной мастикой

  • проникаючого типу.

Гидроизоляция проникающего действия

Існує гідроізоляція антифільтраційна й антикорозійна. Першу використовують від просочування вологи для приміщень під землею, за типом колодязів і шахт, а також від витоку технічних вод. Друга ж захищає від агресивних рідин, впливів зовнішнього середовища.

Фарбувальнийтип гідроізоляції буває гарячим і холодним. Це багатошарове покриття, яке має товщину не більше двох міліметрів. Найчастіше цей тип гідроізоляції використовується для захисту металевих і з/б будов, виготовляється з бітумних і полімерних фарб. Найкращими характеристиками володіють епоксидно-каучукові розчини та бітумно-полімерні.

Штукатурний захист також буває холодного і гарячого виду, товщина покриття поверхні цією багатошаровою речовиною — до двох сантиметрів. Для з/б конструкцій використовуються штукатурні асфальтні розчини і мастики.

Обклеювальний захист від вологи виконується з використанням рулонних покриттів, які укладаються в три або чотири шари. Перевагою цього виду гідроізоляції є стійкість до тріщин. При застосуванні обклеювальної гідроізоляції потрібно захистити поверхню, що обробляється, стяжками або стінками. Дедалі більш поширеними стають склопластик і полімерні плівки.

Литий вид гідроізоляції є найбільш надійним. З'єднання асфальтних мастик з розчинами виливається на горизонтальні поверхні (до 25 мм) або на стіни (до 50 мм). Цей вид захисту від вологи є досить дорогим, тому застосовується на об'єктах, які вимагають особливої відповідальності. Процес розвитку йде у сфері застосування різних пінопластів.

Засипний вид гідроізоляції проводиться шляхом поміщення сипучих речовин у водонепроникні прошарки або порожнечі, які можуть бути відокремлені опалубкою. Така ж за структурою і функціями, як і лита, але шар укладання зростає до 50 см, поліпшує теплоізоляцію при малій водонепроникності.

Просочувальнийвид гідроізоляції проводиться шляхом просочення будівельних елементів, які мають пористу структуру у в'яжучому розчині. Застосовується для елементів, які надалі будуть зібрані в певні конструкції, що піддаються механічним навантаженням.

Ін'єкційний вид гідроізоляції полягає у заповненні тріщин і швів будівельних елементів в'яжучою речовиною. Використовується в основному для ремонту пошкодженої гідроізоляції. Все більш поширеними стають карбамідні та фуранові смоли.

Монтувальний вид гідроізоляції полягає в накладанні на основну споруду спеціальних листів з металу і пластмаси за допомогою монтажних робіт. Використовується при роботі у складних умовах.

Гідроізоляційні роботи включають в себе підготовку основи, облаштування ізолювального покриву і захисного перекриття, ущільнення швів і з'єднань.

При гідроізоляції фундаменту варто враховувати, на якому ґрунті буде зведена споруда, рівень ґрунтової води, наявність підвалу. Вид ґрунту дозволяє зрозуміти, де можуть накопичуватися поверхневі води. Досить часто вода від погодних явищ всмоктується у ґрунт, піддаючи фундамент впливу вологи. Якщо на шляху води знаходиться ґрунт із малою фільтрацією, створюються зони з підпірною водою, яка за відповідного нахилу буде зволожувати фундамент.

У приміщеннях без підвалу використовується горизонтальний захист від вологи. Раніше застосовувався толь, який укладався в два шари, з використанням мастики для його кріплення. Зараз цю функцію виконує плівкова мембрана, яка укладається на фундаментні стрічки і стіни із розгладженою поверхнею. У приміщеннях без підвалу також укладають вертикальний захист від вологи висотою до 30 см від поверхні ґрунту.

У приміщеннях з підвалом для захисту стін використовують гідроізоляцію горизонтальну і вертикальну. Вертикальна укладається на зовнішній площині стін. Іноді необхідним є використання дренажу при деяких ґрунтових умовах. Для цього застосовуються багатошарові ізоляційні матеріали.

Для гідроізоляції басейну необхідна обробка зовнішньої та внутрішньої поверхні. Зовнішня призначена для захисту споруди від ґрунтових вод, для чого використовується обклеювання чаші рулонними ізолювальними засобами. Внутрішня гідроізоляція полягає у додаванні в бетон для виконання чаші спеціальних складів, які збільшують міцність матеріалу, підвищують захист від вологи і морозостійкість. Обов'язково потрібно провести герметизацію всіх швів. Гідроізоляція басейну може здійснюватися з використанням матеріалів в рулонах, складів проникаючих і полімерцементних.

Чудовим матеріалом для гідроізоляції є гідроізоляційна суміш Мастер «Гідро», з характеристиками якої можете ознайомитися тут.